142U2B300BBECA165240
NIDEC CORP
SKU: RKD156104
142U2B300BBECA165240
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
SERVO MOTOR
UNIMOTOR FM
142 MM FRAME SIZE
400 VAC
50/60 HZ
STANDARD PEAK TORQUE
B TYPE FRAME
10.8 NM
3000 RPM
NO BRAKE
POWER+SIGNAL CONN
NO KEYWAY
SINCOS MULTI-TURN
STD INERTIA+PTC
24 MM DIA
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine