A750MV158M1CAAE010
KEMET
SKU: RKD363315
A750MV158M1CAAE010
CAPACITOR
SOLID POLYMER ALUMINUM
RADIAL
1500UF 16V
20% TOLERANCE
LIFETIME @ TEMP: 2000 HRS @ 105°
C
10MM X 16MM
ROHS3 COMPLIANT: YES
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine