BI4-GT12H-ADZ32X-B3131
TURCK
SKU: RKD1194792
BI4-GT12H-ADZ32X-B3131
SENSOR
EMBEDDABLE
INDUCTIVE
4MM RANGE
FULL THREADING
PTFE COATED
12MM SIZE
STONEFACE
NORMALLY OPEN
2-WIRE AC/DC SCP
20-250 VAC / 10-300 VDC
400 MA
1 LED
MICROFAST 1/2"
-20UNF (METAL/MALE)
STRAIGHT
3 PIN
STANDARD
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine