BTL6-A111-M0175-A1-S115
BALLUFF
SKU: RKD194895
BTL6-A111-M0175-A1-S115
MAGNETOSTRICTIVE POSITION SENSOR
BTL1JTZ
MOUNTING CLAMPS
ANALOG
VOLTAGE 010 V
NOMINAL LENGTH=175 MM
CONNECTION TYPE 01=CONNECTOR
OPERATING VOLTAGE MAX. DC 01=28.0 V
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine