ECA1AHG682
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD690901
ECA1AHG682
CAP
ALU ELEC
6800UF
10V
RADIAL
CAPACITANCE:6800µ
F
VOLTAGE(DC):10V
CAPACITANCE TOLERANCE:±
20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
LIFETIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @ 105°
C
POLARITY:POLAR
LEAD SPACING:7.5MM
PRODUCT LENGTH:- ROHS COMPLIANT: YES
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine