EGM-M-Q-50-1-FX
SCHUNK
SKU: RKD2787537
EGM-M-Q-50-1-FX
MAGNETIC GRIPPER
EGM
ELECTRICAL MAGNET TYPE: MONOPOLE POLE FORM: SQUARE POLE WIDTH: 50 MM FIXED CABLE OUTLET (30 CM CABLE) COMMUNICATION INTERFACE: DIGITAL I/O POWER SUPPLY: 400 V AC MAX. TOTAL CURRENT: 32 A NUMBER OF POLES: 2 MAGNET AREA: 50.4 CM&
#X00B
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine