ER115A1000Z8/24L11S3MR
ELTRA
SKU: RKD1457294
ER115A1000Z8/24L11S3MR
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
INCREMENTAL ENCODER
SERIES EL - ER 115 A
115 MM
RESOLUTION 1000
WITH ZERO PULSE
8...24 VDC
LINE DRIVER
SHAFT DIAMETER 11 MM
IP66
3000 RPM
M CONNECTOR OUTPUT
RADIAL
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine