KHU-17A11-12
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2607942
KHU-17A11-12
RELAY
4PDT
120VAC
28VDC
5A
CONTACT CONFIGURATION:4PDT
COIL VOLTAGE:12VAC
CONTACT CURRENT:5A
PRODUCT RANGE:KHU SERIES
RELAY MOUNTING:SOCKET
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:120VAC
RELAY TERMINALS:QUICK CONNECT ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine