MC78L18ACPG
ON SEMICONDUCTOR
SKU: RKD2518187
MC78L18ACPG
LINEAR VOLT REG
FIXED
18V
TO-92-3
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:18V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:27V
INPUT VOLTAGE MAX:35V
PRODUCT RANGE:7818 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine