MHPE-7-050-08-00-50-A08-AS
ALLIANCE SENSORS GROUP
SKU: RKD2486681
MHPE-7-050-08-00-50-A08-AS
MHP-7 SERIES
LVIT LINEAR POSITION SENSOR
VOLTAGE
7 MM PROBE DIA.
50MM
3/4-16
1M CABLE
0-5 V
ALUMINUM
8MM BORE SIZE
ALLOY STEEL
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine