R10-T2P3-115V
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2608233
R10-T2P3-115V
RELAY
3PDT
120VAC
30VDC
3A
CONTACT CONFIGURATION:3PDT
COIL VOLTAGE:115VAC
CONTACT CURRENT:3A
PRODUCT RANGE:R10 SERIES
RELAY MOUNTING:SOCKET
COIL TYPE:-
CONTACT VOLTAGE VAC:120VAC
RELAY TERMINALS:QUICK CONNECT ROHS COMPLIANT: NO
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine