R2E175-AC77-18
EBM PAPST
SKU: RKD1600472
R2E175-AC77-18
(PRICE/EA) AC MOTORIZED IMPELLER
175 X 47MM
230V
BLOWER TYPE:MOTORIZED IMPELLER
SUPPLY VOLTAGE:230VAC
VOLTAGE TYPE:AC
FAN FRAME SIZE:175MM
EXTERNAL DEPTH:47MM
AIR FLOW - CFM:320CFM
AIR FLOW - M3/MIN:9.06M³
/MIN
NOISE RATING:70DBA ROHS COMPLIANT:
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine