RCS2-RA7BD-I-100-4-50-T1-M
IAI
SKU: RKD2766560
RCS2-RA7BD-I-100-4-50-T1-M
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
ROBOTIC CYLINDER
SERIES RCS2
ROD TYPE
ACTUATOR 75 MM W
BUILT-IN DIRECT CONNECT / 100 W-200 V MOTOR
INCREMENTAL ENCODER
4 MM LEAD
50 MM STROKE
5 MM CBL
FOR XSEL-J/K CONTROLLER
REPLACED BY RCS2-SRA7BD-I-100-4-50-T1-M
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine