VPF-B1304E-PJ14AF
ALLEN BRADLEY
SKU: RKD3280253
VPF-B1304E-PJ14AF
SERVO MOTOR
KINETIX
FOOD GRADE ENCLOSURE
400V
130 MM
4 MAGNET STACK
3500 RPM
18-BIT ABSOLUTE MULTI-TURN DIGITAL ENCODER (HIPERFACE DSL ENCODER)
SHAFT KEY
SINGLE SPEEDTEC DIN CONNECTOR
24V DC HOLDING BRAKE
IEC METRIC
FREE MOUNTING HOLES (TYPE F
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine