CMX60D10
SENSATA TECHNOLOGIES
SKU: RKD3597063
CMX60D10
SSR
PCB MOUNT
60VDC
10VDC
10A
CONTACT CONFIGURATION:SPST-NO
LOAD CURRENT:10A
OPERATING VOLT MAX:60VDC
RELAY MOUNTING:PCB
RELAY TERMINALS:THROUGH HOLE
SWITCHING MODE:DC SWITCH
OPERATING VOLT MIN:0VDC
ROHS COMPLIANT: YES
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine