EEE-FN1J220XP
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD789291
EEE-FN1J220XP
CAPACITOR
22UF
63V
ALU ELEC
SMD
AE CAPACITOR CASE:RADIAL CAN - SMD
CAPACITANCE:22F
VOLTAGE RATING:63V
ESR:1.2OHM
PRODUCT RANGE:FN SERIES
LIFETIME @ TEMPERATURE:2000 HOURS @ 105C
POLARITY:POLAR
OPERATING TEMPERATURE MIN:-55C ROHS COMPLIANT: Y
Call Now
100% Genuine