ELGC-TB-KF-60-1200
FESTO
SKU: RKD1819858
ELGC-TB-KF-60-1200
BELT DRIVEN LINEAR ACTUATOR
ELGC SERIES
24.83 MM DRIVE PINION EFFECTIVE DIAMETER
1200 MM WORKING STROKE
SIZE 60
0.124% TOOTHED BELT ELONGATION
3 MM TOOTHED BELT PITCH
RECIRCULATING BALL BEARING GUIDE
1.5 M/S MAX. SPEED
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine