LLS2D471MELA
NICHICON
SKU: RKD402917
LLS2D471MELA
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF
200V
20%
SNAP-IN
CAPACITANCE 470 F
VOLTAGE RATING 200V
PRODUCT RANGE LS SERIES
LIFETIME @ TEMPERATURE 4000 HOURS @ 105 C
CAPACITANCE TOLERANCE 20%
DIAMETER 25MM
LEAD SPACING 10MM
ROHS COMPLIANT YES
Call Now
100% Genuine