LM3940IMP-3.3
TEXAS INSTRUMENTS SEMI
SKU: RKD1155155
LM3940IMP-3.3
LDO VOLTAGE REGULATOR
3.3V
1A
SOT-223-3
FULL REEL
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:0V
INPUT VOLTAGE MAX:7.5V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
ROHS COMPLIANT: NO
Call Now
100% Genuine