PRD-11DH0-12
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2559773
PRD-11DH0-12
RELAY
DPDT
125VDC
20A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:12VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:PRD SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:-
RELAY TERMINALS:SCREW
CARRY CURRENT:20A
ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine