R10-E1X2-24V
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2440830
R10-E1X2-24V
RELAY
DPDT
120VAC
30VDC
5A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:24VAC
CONTACT CURRENT:5A
PRODUCT RANGE:R10 SERIES
RELAY MOUNTING:SOCKET
COIL TYPE:-
CONTACT VOLTAGE VAC:120VAC
RELAY TERMINALS:QUICK CONNECT
ROHS COMPLIANT: YES
Call Now
100% Genuine