UTS150H-FTU-125A-3P-LL-UL
LS ELECTRIC
SKU: RKD2496487
UTS150H-FTU-125A-3P-LL-UL
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
FRAME SIZE (CLASS 2 ) UTS150H
TRIP UNIT FTU
FIXED THERMAL/FIXED MAGNET
RATED CURRENT 125A
40°
C
3 POLES
240 VAC 100KA
480 VAC 65KA
600 VAC 35KA
50/60 HZ
TERMINALS: LL=LUGS LINE/LOAD SIDE
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine