W6240ASX-1
SCHNEIDER ELECTRIC
SKU: RKD363863
W6240ASX-1
DISCONTNUED BY MANUFACTURER
SOLID STATE RELAY
INDICATOR TYPE
LOAD CURRENT RATING: 40 AMPS
LOAD VOLTAGE RATING: 24 VAC TO 280 VAC
CONTROL VOLTAGE RATING: 90 VAC TO 280 VAC
INPUT CURRENT: 20 MA
SPST
Call Now
100% Genuine